Naša filozofia

LIKEaBIKE: Odrážadlá, ktoré spôsobili revolúciu v detskej mobilite

Naše odrážadlo je výnimočná hračka a zároveň dopravný prostriedok pre deti od 2 rokov. Bolo navrhnuté a prispôsobené s ohľadom na motorické zručnosti tejto vekovej skupiny.

Deti si hravým spôsobom užijú svoje prvé skúsenosti s jazdením na dvoch kolesách. Pri prvých pokusoch o jazdu sa malí cyklisti najprv pokúšajú hýbať podobne ako  na hojdacom koníkovi. Čoskoro sa lepšie zoznámia so sedadlom, a potom už sedia a zároveň opatrne bežia dopredu. Pohyb rýchlo získava na istote, deti statočne odtláčajú nohy, aby získali impulz k pohybu vpred. Ak hrozí strata rovnováhy a prevrátenie, špičkami nôh môžu kedykoľvek a okamžite získať znovu svoju rovnováhu pri kontakte so zemou.

Povzbudený týmito skúsenosťami a úspechom, zvládajú deti ovládať odrážadlo už počas niekoľkých dní rutinným a bezpečným spôsobom. Pri týchto prvých pokusoch je o jazdu je však najdôležitejší pocit, že sú deti schopné takmer okamžite jazdiť samostatne a to aj bez “pomoci dospelých”.

Ďalšou nespornou výhodou odrážadla je skutočnosť, že ak dieťa neskôr prejde na  “skutočný” bicykel, bude schopné jazdiť takmer okamžite. Akoby to bola ta najprirodzenejšia vec na svete.